کروم و آلیاژهای کروم : معرفی و کاربردها 

کروم:

کروم یک فلز با شماره اتمی ۲۴ و نماد Cr است که در طبیعت به صورت خوراکی و غنیمتی وجود دارد. این عنصر به عنوان یکی از عناصر اصلی در تشکیل فولاد و فولاد ضدزنگ استفاده می‌شود و در انواع مختلفی از صنایع مانند صنایع خودروسازی، صنایع هوافضا، و صنایع شیمیایی مورد استفاده قرار می‌گیرد.

فروکروم کم کربن:

فروکروم کم کربن یکی از آلیاژهای کروم است که حاوی مقادیر کمی کربن است. این آلیاژ برای استفاده در شرایط بازاریابی غیر از حرارت بالا و جوشکاری مناسب استفاده می‌شود. فروکروم کم کربن مقاومت خوبی در برابر خوردگی و رسوب دارد و برای استفاده در صنایع خودروسازی، صنایع تولید قطعات ماشین‌آلات و ابزارهای آشپزخانه استفاده می‌شود.

فروکروم پر کربن:

فروکروم پر کربن حاوی مقادیر بالایی از کربن است و به عنوان یکی از نوع‌های فولادهای کروم با مقاومت بالا به خوردگی شناخته می‌شود. این آلیاژ برای تولید ابزارهای برشی و قطعاتی که نیاز به مقاومت بالا در برابر خوردگی و سایش دارند، مورد استفاده قرار می‌گیرد. همچنین در صنایعی که به مقاومت در برابر حرارت بالا و خواص مکانیکی قوی نیاز دارند مانند صنایع هوافضا و صنایع خودروسازی، فروکروم پر کربن استفاده می‌شود.

کاربردهای آلیاژهای کروم:

صنعت خودروسازی:

آلیاژهای کروم برای تولید قطعات خودروها، مانند جعبه‌های دنده و رینگ‌های ترمز، به عنوان جایگزینی با مقاومت بالا در برابر خوردگی استفاده می‌شوند.

صنعت هوافضا:

در صنایع هوافضا، آلیاژهای کروم برای تولید قطعاتی که با شرایط سخت و دماهای بالا روبرو هستند، استفاده می‌شوند.

صنایع شیمیایی:

آلیاژهای کروم به عنوان مواد سازنده برای تولید لوله‌ها و تجهیزات مقاوم در برابر خوردگی و اسیدها مورد استفاده قرار می‌گیرند.

ابزارهای برشی:

فروکروم پر کربن برای تولید ابزارهای برشی مانند تیغه‌های اره و فرز استفاده می‌شود.

ارتباط در واتس‌اپ
Scan the code
ارتباط با کارشناس 09394846636
کارشناسان ما آماده پاسخگویی به سوالات شما هستند.